opel karl (Nr 4537557)

opel karl

Marka i model:

opel Karl

Waga w kg (łączna):

864.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1291.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 1 sie 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Aubervilliers

Od 1 sie 2019 do 31 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.