(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Karl (Nr 4891066)

Opel Karl

Marka i model:

Opel Karl

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2791.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 31 paź 2019 do 2 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Nerja

Od 5 lis 2019 do 8 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.