(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Meriva (Nr 4707072)

Opel Meriva

Marka i model:

Opel Meriva

Waga w kg (łączna):

1490

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 906.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Leipheim

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Nowa Wieś Tworoska

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.