(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

opel Meriva (Nr 5015978)

opel Meriva

Marka i model:

opel meriva

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 289.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

3 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ostrołęka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.