(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Meriva (Nr 6689171)

Opel Meriva
Waga
Sztuk
Opel Meriva 2 Gen. (2010 - 2014) Minivan
Długość
428 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
161 cm
ok.
1486 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1486 kg
Dystans
295 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 15 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 3 lis 2020 do 19 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.