Opel Meriva (Nr 7586100)

Opel Meriva
Waga
Sztuk
Opel Meriva 2 Gen. [restyling] (2013 - 2020) Minivan
Długość
428 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
161 cm
ok.
1439 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1439 kg
Dystans
12434 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Loughborough

Od 23 kwi 2021 do 14 maj 2021

Adres i termin dostawy

Zimbabwe, Harare Province, Harare

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.