(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-04 13:18

Opel Meriva 1.7

(Nr 2255472)
Opel Meriva 1.7

Marka i model:

Opel Meriva 1.7

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2085.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Roker Avenue, Sunderland, SR6 0BY, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ilkowice, 32-218, Polska

Termin elastyczny