(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 17:18

Opel MOVANO L2H2

(Nr 2414112)

Marka i model:

Opel Movano

Waga w kg (łączna):

2900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1189.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Hoogstraten, Belgia

Od 19 mar 2018 do 27 mar 2018

Adres i termin dostawy

Siemianowice Śląskie, Polska

Termin elastyczny