(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 19:12

Opel omega

(Nr 2119344)
Opel omega

Marka i model:

Opel omega

Waga w kg (łączna):

1733.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 939.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Mannheim, 68161, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gliwice, 44-100 GLIWICE, Polska

Termin elastyczny