(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

opel record p2 (Nr 7560344)

opel record p2
Waga
Sztuk
opel record p2
Długość
451 cm
ok.
940 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
940 kg
Dystans
3611 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Maroko, Marrakesz-Safi, Marrakesz

Od 27 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.