(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Sintra 1699kg - 82216 Maisach (Nr 4654100)

Marka i model:

Opel Sintra

Waga w kg (łączna):

1699

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1010.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Maisach

Od 4 lip 2019 do 7 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zakliczyn

Od 4 lip 2019 do 12 lip 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.