opel tigra twin (Nr 5994688)

opel tigra twin

Marka i model:

opel tigra twin

Waga w kg (łączna):

6000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2289.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, Lora Del Río

Od 24 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Suffolk, Felixstowe

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.