(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 14:30

Opel Vectra

(Nr 2323548)
Opel Vectra

Marka i model:

Opel Vectra

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 810.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Erfurt, Niemcy

1 lut 2018

Adres i termin dostawy

Płock, Polska

2 lut 2018