(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel vectra (Nr 4748164)

Opel vectra

Marka i model:

Opel Vectra

Waga w kg (łączna):

1503.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2556.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Cork, Charleville

9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tarnów

16 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.