(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Vectra (Nr 5193222)

Opel Vectra

Marka i model:

Vauxhall Vectra

Waga w kg (łączna):

11

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2132.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Lothian, Bathgate

Od 31 paź 2019 do 10 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Od 31 paź 2019 do 11 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.