(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Vectra (Nr 7551377)

Opel Vectra
Waga
Sztuk
Opel Vectra C [restyling] (2005 - 2009) GTS hatchback 5-Doors
Długość
461 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1527 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1527 kg
Dystans
2461 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, County Wexford, Enniscorthy Municipal District

Od 28 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Sisak-Moslavina County, Repušnica

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.