(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-25 08:06

Opel Vectra b

(Nr 3009372)
Opel Vectra b

Marka i model:

Opel Vectra b

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 253.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Rybnik, Polska

Od 25 lip 2018 do 29 lip 2018

Adres i termin dostawy

Bodzentyn, 26-010, Polska

Termin elastyczny