(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 10:48

Opel vectra , bmw 5

(Nr 2118168)
Opel vectra , bmw 5

Marka i model:

Bmw e39 limuzyna, opel vectra c sedan

Waga w kg (łączna):

3000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1116.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Limbach (Baden), 74838, Niemcy

30 paź 2017

Adres i termin dostawy

Jasło, 38-200, Polska

Termin elastyczny