(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 11:25

Opel vectra Wagon

(Nr 2327604)
Opel vectra Wagon

Marka i model:

opel vectra

Waga w kg (łączna):

1800.00

Dystans: 852.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Westland, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Świebodzin, 66-200, Polska

Termin elastyczny