(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Vivaro (Nr 4868906)

Marka i model:

Opel Vivaro

Waga w kg (łączna):

1650.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 576.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hatten

Od 5 wrz 2019 do 11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Gryfino

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.