(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-22 15:39

Opel Vivaro bus

(Nr 2172297)

Marka i model:

Opel Vivaro bus

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1777.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Sultan Road, Shrewsbury, SY1 2SS, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Czersk, 89-650, Polska

Termin elastyczny