(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Vivaro L2H1 - niski długi Oosterhout - Brzesko ! Załadunek 7-10 kwietnia ! (Nr 5987943)

Marka i model:

Opel Vivaro niski długi L2H1 - Oosterhout - Brzesko ! załadunek 7-10 kwietnia !

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [zł]:

1230

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1309.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Oosterhout

Od 7 kwi 2020 do 10 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Brzesko

Od 7 kwi 2020 do 10 kwi 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.