Opel Xsara Picasso (Nr 5963126)

Opel  Xsara Picasso

Marka i model:

Opel picasso

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2110.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 23 lip 2020 do 1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.