(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-09-06 09:09

Opel Zafira

(Nr 2011601)
Opel Zafira

Marka i model:

Opel Zafira

Waga w kg:

1100.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kreuzlingen, Szwajcaria

Od 7 wrz 2017 do 8 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Konstancja, Niemcy

Termin elastyczny