(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-09-06 09:09

Opel Zafira

(Nr 2011601)
Opel Zafira

Marka i model:

Opel Zafira

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kreuzlingen, Szwajcaria

Od 7 wrz 2017 do 8 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Konstancja, Niemcy

Termin elastyczny