(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 01:03

Opel zafira

(Nr 2329712)
Opel zafira

Marka i model:

Opel zafira

Waga w kg (łączna):

1538.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2356.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Olot, Hiszpania

Od 2 lut 2018 do 5 lut 2018

Adres i termin dostawy

Lupeni, 335600, Rumunia

Termin elastyczny