(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 17:55

opel zafira

(Nr 2336196)
opel zafira

Marka i model:

opel zafira

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1741.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Aubagne / Aubanha, 13400, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wadowice, 33860, Polska

Termin elastyczny