(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 11:38

Opel Zafira

(Nr 2420452)

Marka i model:

Opel Zafira

Waga w kg (łączna):

1450.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Dystans: 1934.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Casteddu/Cagliari, 09121-09131, 09, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Myszków, 42-300, Polska

Termin elastyczny