(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-03-04 20:02

Opel zafira

(Nr 2438536)

Marka i model:

Opel zafira

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

950

Dystans: 749.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Münster, 48165, Niemcy

Od 6 mar 2018 do 10 mar 2018

Adres i termin dostawy

Rogoźno, 64-610, Polska

Od 11 kwi 2018 do 15 kwi 2018