(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 18:21

Opel Zafira (Nr 2756004)

Opel Zafira

Marka i model:

Opel Zafira

Waga w kg (łączna):

1550.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 837.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Wiedeń, Austria

Od 28 maj 2018 do 31 maj 2018

Adres i termin dostawy

Szczytno, 12-100, Polska

Termin elastyczny