(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 19:00

Opel zafira (Nr 2756168)

Opel zafira

Marka i model:

Opel Zafira

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2392.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Belfast, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Piaseczno, 05-500, Polska

Termin elastyczny