(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Zafira (Nr 4856790)

Marka i model:

Opel Zafira

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2080.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Somerset, Wellington

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Grajewo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.