Opel Zafira (Nr 5074482)

Opel Zafira

Marka i model:

Opel zafira 2019

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2269.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Segowia

6 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

13 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.