(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Zafira (Nr 5381482)

Opel Zafira

Marka i model:

Opel

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4237.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Leverkusen

Od 11 lis 2019 do 17 lis 2019

Adres i termin dostawy

Armenia, Erywań, Erywań

Od 1 gru 2019 do 15 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.