(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel zafira (Nr 5746318)

Opel zafira

Marka i model:

Opel zafira

Waga w kg (łączna):

1440

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1881.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

Od 8 lut 2020 do 13 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 17 lut 2020 do 20 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.