(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

OPEL ZAFIRA (Nr 5921972)

OPEL ZAFIRA

Marka i model:

OPEL ZAFIRA

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 984.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Mecklenburg-Vorpommern, Klein Belitz

10 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lubartów

15 mar 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.