Opel Zafira (Nr 6475808)

Opel Zafira

Marka i model:

Opel Zafira Tourer

Waga w kg (łączna):

1573

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1130.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Wallonie, Liege

29 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 2 paź 2020 do 27 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.