Opel Zafira (Nr 6562908)

Opel Zafira
Waga Sztuk:
Opel Zafira B (2005 - 2010) Minivan 5-Doors
Długość
446 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
164 cm
ok. 1613 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1613 kg
Dystans: 629 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Emilia-Romania, Reggio Nell'emilia

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Campania, Nola

Od 2 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.