(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Zafira 2010, Peugot ******* (Nr 3295542)

Marka i model:

Opel Zafira 2010 i Peugot 407 2007

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [zł]:

2300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1097.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ettenheim

29 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Bełchatów

Od 8 paź 2018 do 10 paź 2018


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.