(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 10:20

Opel Zafira B

(Nr 2115777)
Opel Zafira B

Marka i model:

Opel Zafira B

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 840.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Rüthen, 59602, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wieluń, 98-300, Polska

Termin elastyczny