(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 14:29

Opel Zafira b

(Nr 2638316)
Opel Zafira b

Marka i model:

Opel Zafira b

Waga w kg (łączna):

2100.00

Dystans: 2638.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Fermoy, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zręcin, Polska

Termin elastyczny