(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 15:11

Opel Zafira całe sprawne z 93155 Hemau DE do 72-010 Police PL (Nr 2750228)

Opel Zafira całe sprawne z  93155 Hemau  DE do 72-010 Police PL

Marka i model:

Opel Zafira 2003 benzyna

Waga w kg (łączna):

1.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 680.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Hemau, 93155, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Police, Polska

Termin elastyczny