(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 07:45

Opel zagira (Nr 2754472)

Opel zagira

Marka i model:

Opel zafira

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1466.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Charleroi, Belgia

27 maj 2018

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

31 maj 2018