(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ople insignia tourer (Nr 5441382)

Marka i model:

opel insignia tourer

Waga w kg (łączna):

1750

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 20 kwi 2020 do 27 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Cypr, Cypr, Nikozja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.