(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opony (Nr 6491587)

Długość [m]:

0.5

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

1.10

Waga w kg (łączna):

60

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 535.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Tomaszów Mazowiecki

Od 4 wrz 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Stargard

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport urządzeń i sprzętu wymaga doświadczenia ze strony firmy transportowej, która powinna stosownie ochronić sprzęt, aby ustrzec się uszkodzeń, rys oraz wgięć. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji transport maszyn i sprzętu są frezarki, młoty, schładzarki, przesiewacze, stelaże, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, podnośniki oraz wiele innych.

Koszt przewozu urządzeń lub sprzętu

Cena przewozu urządzeń i sprzętu będzie zależna często od wielkości i wagi przedmiotu, a dodatkowo od trasy czyli od miejsca załadunku do obszaru rozładunku. Na co dzień przewóz maszyn jest transportem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania odpowiednich koncesji jak również profesjonalnej wiedzy ze strony przewoźnika. W obrębie kraju śr. cena  przewozu maszyn kosztuje 1,28 zł za kilometr. Orientacyjnie np., transport urządzenia wulkanizacyjnego na terenie Polski kosztuje 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej w obrębie Polski związane jest z ceną prawie 1,02 zł/km.

Cena przewozu maszyn i sprzętu za granicą

Popularnymi kierunkami w międzynarodowym przewozie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz UK. Średni koszt transportu maszyn lub sprzętu za jeden kilometr przy trasie nasz kraj – Wielka Brytania kosztuje 0,70 PLN. Przykładowo, transport spawarki do Anglii będzie kosztował blisko 0,23 zł za kilometr. Tymczasem na trasie nasz kraj – Niemcy za przewóz urządzeń wydamy niecałe 0,95 zł za kilometr. Na tej trasie za transport urządzenia typu oklejarka kosztuje prawie 1,18 zł za kilometr, a przewóz frezarki to cena niecałe 0,54 zł za kilometr.