(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-05-25 09:04

Opryskiwacz (Nr 2748436)

Opryskiwacz

Marka i model:

hardi opryskiwacz

Długość [m]:

2.8

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

2.4

Waga w kg (łączna):

400.00

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 333.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz maszyn uprawnych prawie zawsze bywa transportem o dużych rozmiarach. Do maszyn rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkogabarytowe urządzenia rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą samodzielnie poruszać się po polskich trasach, ze względu na fakt, że ich wymiar przerasta dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak i w UE. Kłopot stanowić może także nacisk osi urządzeń rolniczych, jaki przewyższa standardy możliwe dla większej części dróg.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj korzysta się z naczepy typu jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych posiadają właściwie przysposobionymi lawetami, jakie mogą przetransportować ciągniki rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, kiedy maszyna przerasta dopuszczalne normy wymiarami lub ciężarem, potrzebne jest otrzymanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu ciągników uprawnych

    Koszt przewozu ciągnika rolniczego jest uzależniona od wielkości, wagi i stanu maszyny. Na wycenę przewozu wpływa również długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być jeszcze termin transportu.

Adres i termin nadania

Brzeg, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lubień Kujawski, 87-840, Polska

Termin elastyczny