(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opryskiwacz (Nr 6025393)

Marka i model:

Eho

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

250

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1811.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Uppsala Län, Knivsta

Od 24 kwi 2020 do 6 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kijany

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych z reguły jest transportem ponadgabarytowym. Do pojazdów rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Ogromne urządzenia uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa swobodnie jeździć po drogach, ponieważ ich rozmiar przekracza dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w UE. Problem stanowić może dodatkowo napór osi maszyn uprawnych, jaki przekracza zasady dopuszczalne dla większości dróg.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych nierzadko stosuje się przyczepy typu semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych powinni posiadać odpowiednio dopasowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować ciągniki uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza dozwolone zasady wielkością lub wagą, wymagane jest uzyskanie specjalnego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu pojazdów rolniczych

Koszt transportu ciągnika uprawnego jest związana od wielkości, wagi i sprawności urządzenia. Na koszt transportu wpływa również długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym czynnikiem może być także czas przewozu.