(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opryskiwacz (Nr 8247902)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Opryskiwacz
250 x 200 x 298 cm
800 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
800 kg
Dystans
972 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Gilserberg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Bochnia

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn uprawnych niejednokrotnie jest przewozem ponadgabarytowym. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Ogromne urządzenia rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa zwyczajnie przemieszczać się po jezdniach, ze względu na fakt, że ich wymiar przekracza dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w Europie. Trudność powodować może jeszcze nacisk osi pojazdów rolniczych, który przerasta standardy dopuszczalne dla większej części dróg.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych niejednokrotnie korzysta się z przyczepy typu semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych posiadają należycie dopasowanymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć maszyny rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeśli pojazd przewyższa dozwolone zasady gabarytami lub wagą, konieczne będzie dostanie odpowiedniego pozwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu pojazdów rolniczych

Koszt transportu pojazdu uprawnego jest uzależniona od gabarytów, wagi i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym elementem może być dodatkowo termin transportu.