(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2019-03-14 23:33

Opryskiwacz 900l - +/-250 kg 2,75 x 1,5x 2,3 m (Nr 4062498)

Marka i model:

Rau 900 l

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

2.75

Wysokość [m]:

2.3

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 708.00 km

Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów uprawnych z reguły jest przewozem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Duże pojazdy uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione swobodnie poruszać się po polskich trasach, jako że ich wymiar przekracza dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Europie. Trudność powodować może również napór osi pojazdów rolniczych, który przewyższa zasady dopuszczalne dla większości szos.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych często korzysta się z przyczepy typu semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych powinni posiadać odpowiednio dopasowanymi lawetami, jakie podołają przetransportować maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, kiedy pojazd przewyższa dozwolone reguły rozmiarem lub ciężarem, potrzebne jest dostanie specjalnego zezwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu urządzeń uprawnych

Koszt przewozu ciągnika uprawnego jest uzależniona od wymiarów, wagi i stanu maszyny. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym elementem może być jeszcze czas przewozu.

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Ćwików

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Chomętowo

Termin elastyczny