(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opryskiwacz Blanchard (Nr 7591393)

Opryskiwacz Blanchard
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Opryskiwacz Blanchard
560 x 230 x 335 cm
1900 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
1900 kg
Dystans
58 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Krotoszyce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Gryfów Śląski

Od 25 mar 2021 do 2 kwi 2021


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych często jest przewozem o wielkich gabarytach. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Olbrzymie maszyny uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie jeździć po ulicach, ze względu na fakt, że ich rozmiar przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Trudność przedstawiać może także nacisk osi urządzeń uprawnych, który przewyższa normy dopuszczalne dla większości dróg.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły stosuje się naczepy typu jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych powinni posiadać należycie dopasowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przerasta możliwe normy wielkością lub wagą, potrzebne jest dostanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt transportu pojazdów rolniczych

Cena przewozu pojazdu rolniczego jest uzależniona od wielkości, wagi i stanu pojazdu. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być także termin transportu.