(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opryskiwacz hardi (Nr 5591127)

Opryskiwacz hardi

Marka i model:

Hardi commander

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

2500

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Dystans: 1689.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Wągrowiec

Od 16 gru 2019 do 12 sty 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Ardżesz, Pitesti

Od 17 gru 2019 do 12 sty 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych z reguły bywa przewozem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe urządzenia rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie jeździć po jezdniach, ze względu na fakt, że ich wielkość przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Europie. Trudność stanowić może dodatkowo nacisk osi pojazdów uprawnych, który przekracza reguły dozwolone dla większej części dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych zazwyczaj wykorzystuje się przyczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych powinni posiadać należycie przystosowanymi lawetami, które potrafią przetransportować ciągniki uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przekracza dopuszczalne normy wymiarami lub wagą, potrzebne jest otrzymanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu maszyn uprawnych

Cena transportu pojazdu uprawnego jest uzależniona od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt transportu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być również czas przewozu.